"ЗАТВЕРДЖУЮ"

Голова Асоціації баскетболу Західного регіону України

____________ О.В. Пазичук

 

_____________ 2016 р.

 

ПРАВИЛА проведення

26 Чемпіонату України з баскетболу - Перша ліга, група «Захід»

(21 чемпіонат Західного регіону України з баскетболу)

сезону 2016/2017 рр.

 

1. Учасники та умови проведення змагань

1.1. До участі у чемпіонаті допускаються клуби/команди, що подають офіційну заявку та виконують необхідні вимоги до учасників чемпіонату, які є колективними членами Асоціації (можуть також запрошуватись інші команди) та беруть участь тільки в одному чемпіонаті (в одному дивізіоні). Гравці, які заявлені за команди Вищої ліги та Суперліги не мають права виступати за команди групи «Захід», за виключенням якщо перехід здійснюється за нижче поданими правилами.

1.2. Перехід гравця в іншу команду дозволяється (в т.ч. тимчасовий перехід):

1.2.1. Після закінчення сезону – до початку наступного;

1.2.2. Після закінчення першого кола та до початку другого кола;

1.2.3. З команди вищої ліги до нижчої ліги – включно тільки в строки переходів ;

1.2.4. Якщо гравець клубу у термін переходів переходить із команди вищої ліги до команди нижчої ліги, - цьому гравцю не дозволяється більше перехід уверх до команди вищої ліги;

1.2.5. Гравцям 1997 р.н. і молодше дозволено в рамках свого клубу перехід у будь-який час протягом сезону ( нагору-вниз-нагору);

1.2.6. Дозаявка гравців, що не брали участі в чемпіонаті, можлива протягом сезону до 01.03.2017 р.

1.3. До полуфіналів та фіналів допускаються гравці, що зіграли 50 % ігор. Гравці, які заявлені згідно пункту 1.2.3. – мають зіграти 50 % у другому колі.

1.4. При переході в інший клуб або відрахуванні із клубу на протязі сезону попереднє посвідчення гравця повертається до Асоціації.

1.5. Керівництво клубу повинно довести до відома гравців правила та покарання, які використовуються на офіційних змаганнях ФІБА і ФБУ по боротьбі з використанням допінгу, та вимагати від гравців дотримання існуючих правил в будь-якій формі і в будь-який час.

1.6. Чисельний склад команди на гру – 16 осіб (12 гравців, 2 тренери, 2 супроводжуючі особи).

1.7. У змаганнях команди зобов’язані виступати в баскетбольній формі,на майці повинні бути емблема клубу і номер гравця. У разі однакового кольору форми вибір має команда гостей.

1.8. Гравець, котрий отримав 3 технічні фоли, пропускає наступну гру. Гравець, котрий отримав фол, що дискваліфікує, пропускає дві гри.

1.9. Тренер, що отримав 3 персональні технічні фоли або фол, що дискваліфікує, відсторонюється від керівництва командою під час ігор до рішення Ради АБЗРУ.

1.10. Можливість перенесення гри необхідно узгодити з клубом-суперником не менше, ніж за три доби до початку матчу. Після цього треба попередити головного суддю Чемпіонату та надіслати відповідні документи протягом 5 днів після дати, що вказана у календарі (з вказівкою дати та години проведення перенесеного матчу та копії оплати переносу) на адресу Асоціації. Асоціація має право змінити дату та годину перенесеного матчу розпорядженням. Вартість переносу одного матчу – 100 грн. В разі відсутності документів про перенесення матчу чи квитанції про оплату, Асоціація має право зарахувати ініціатору переносу матчу поразку «позбавленням права гри» та нарахувати 0 очок.

1.11. Перенесення матчу/матчів без згоди суперника можливе в таких випадках:

- епідемії у складі команди (надати довідки по стан здоров'я гравців);

- аварії транспортного засобу під час дороги на виїзний матч (довідка ДАІ);

- обставин нездоланної сили, до яких належать: повінь, пожежа, землетрус, вибух, шторм, осідання ґрунту, епідемія й інші явища природи, війна або воєнні дії, а також видання органом державної влади або іншим компетентним державним органом акту, що робить неможливим проведення матчу.

1.12. В разі зміни часу початку матчу необхідно попередити головного суддю та суперника за три доби до початку гри та надіслати відповідні документи на адресу Асоціації.

1.13. В разі невиїзду команди на матч – надіслати відповідні документи в АБЗРУ.

1.14. Якщо команда двічі не з’явилася на гру без поважних причин і без попередження, вона знімається з розіграшу.

1.15. При навмисній поломці щита або кільця штраф гравцеві – 200,00 (двісті) гривень. Також команда, у якій виступає даний гравець, відшкодовує усю вартість робіт щодо відновлення щита або кільця згідно акту виконаних робіт.

1.16. Не пізніше, ніж за 30 хвилин до часу початку гри тренери повинні представити головному судді матчу технічну заявку, посвідчення учасників змагань, листи обліку оплати штрафних санкцій.

1.17. Протягом сезону тренер може бути заявлений тільки за один клуб у Чемпіонаті. За порушення - дискваліфікація тренера до кінця сезону.

 

2. Визначення командних результатів

2.1. Місця команд визначаються відповідно до «Офіційних Правил баскетболу», розділ «D-Класифікація команд», що затверджені центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту у встановленому порядку.

2.2. У випадку, коли у складі команди під час гри знаходиться гравець, який:

- не заявлений на участь у змаганнях (гравець немає посвідчення учасника змагань АБЗРУ),

- не заявлений на гру (не вписаний у протокол),

- виступає під іншим прізвищем,

- дискваліфікований, -

команді зараховується поразка «позбавленням права гри».

 

3. Суддівство

3.1. Кожну гру Чемпіонату ЗРУ обслуговують призначені Асоціацією два судді у полі, які затверджені Директоратом Чемпіонату України, і бригада місцевих суддів-секретарів. Призначення секретарських бригад здійснює клуб-господар і затверджує склад в Асоціації.

На іграх Чемпіонату бригада суддів-секретарів складається з 5 осіб:

 • секретар;
 • секундометрист;
 • оператор часу кидка;
 • помічник секретаря (оператор табло);
 • диктор;

3.2. На грі має бути присутній лікар, який повинен приступити до роботи за 20 хвилин до початку гри.

3.3. В разі, якщо в складі бригади суддів-секретарів відсутній секретар, секундометрист, оператор часу кидка, помічник секретаря - команда-візитер має право відмовитися від проведення матчу. Команді-господарю зараховується поразка«позбавленням права гри». Судді матчу та тренери команд-суперниць складають рапорт і надсилають на адресу Асоціації протягом 24 годин.

3.4. В разі, якщо відсутній лікар, - команда-візитер має право відмовитися від проведення матчу. Команді-господарю зараховується поразка «позбавленням права гри». Судді матчу та тренери команд-суперниць складають рапорт і надсилають на адресу Асоціації протягом 24 годин.

3.5. Відповідальність за призначення і якість роботи бригади суддів-секретарів несе клуб-господар. У випадку неякісної роботи суддів-секретарів, відзначеної в звіті комісара, головного судді матчу, на клуб-господар накладається штраф у розмірі 200,00 грн..

3.6. Згідно Офіційних Правил баскетболу, клуб-господар повинен надати бригаді суддів-секретарів розпорядження:

- Три бланки основного протоколу гри з копіювальним папером,

- Два контрольних секундоміри або один шаховий годинник та один секундомір,

- Покажчики фолів гравця,

- Покажчики фолів команди,

- Стрілка володіння м’ячем за чергою.

3.7. В разі потреби на грі може бути присутнім комісар. Для цього команда-прохач повинна надіслати відповідного листа на адресу Асоціації за 7 днів до проведення матчу.

3.8. За відсутності комісара, головний тренер, тренер команди або супроводжуюча особа має право спостерігати за роботою суддів-секретарів в етичній формі.

3.9. Старший суддя перевіряє готовність майданчика та інвентарю до гри.

3.10. Старший суддя перевіряє наявність посвідчень на кожного гравця, що записаний в протоколі та знаходиться на майданчику, атакож лист обліку фолів кожної команди.

3.11. Старшому судді туру після закінчення другої гри треба повідомити результати SMS Пазичуку Олександру за т. 097-322-42-09 або за поштою sport-abzru@ukr.net до 18:00 години та головному судді підгрупи. Керівнику команди, яка є господарем, після закінчення туру, у перший робочий день тижня, який буде після матчу, надіслати оригінали протоколів до Асоціації Пазичуку Олександру за адресою: вул. П. Панча,11/65, м. Львів, 79020. В разі порушення до команди-господаря і до суддів застосовуються штрафні санкції – штраф 50,00 грн.

3.12. В разі отримання гравцем або тренером T/D фолів суддя повинен зробити запис на зворотній стороні ліцензії.

3.13. Обслуговувати зустрічі мають право ті судді, що мають посвідчення ФБУ або посвідчення АБЗРУ та з якими підписала угоду Асоціація баскетболу ЗРУ.

3.14. У випадку неприбуття на гру одного з суддів, зустріч обслуговує один суддя, який може вибрати собі помічника. Помічник судді має право обслуговувати поєдинок, якщо з цим згідні представники обох команд.

3.15. Приїжджий суддя, комісар - це особи, що не проживають у місті, де проводиться змагання. Клуб-господар повинна надати приїжджим суддям, комісарові:

 • Оплачений клубом-господарем номер у готелі безпідсилення сторонніх осіб і до сторонніх осіб.
 • Оплатити харчування /вечеря та сніданок/- 100,0 грн. в день.
 • Оплату проїзду до місця змагання, зворотний квиток за рахунок приймаючої організації.
 • Мінеральну воду - 3 пляшки по 0,5 літра на одну гру.

Оплата суддів та комісара становить згідно норми витрат на харчування на одну особу на одну добу, що затверджені наказом Міністерства України у справах СміС від 19.11.2008 р. № 4596):

 1. Розміри оплати роботи за одну гру Чемпіонату України слідуючи:
  1. Комісару за одну гру– 150 грн.;
  2. Cудді на ігровому майданчику за одну гру: без ліцензії ФБУ – 150 грн.,

з ліцензією ФБУ -250,0 грн.;

3.16.3. Суддям за столом (секретарю, секундометристу, операторучасу кидка та лікарю) за одну гру - 80 грн.;

3.16.4. Іншим суддям за столом (членам секретарської бригади, в т.ч. диктору, статистикам) за одну гру - 60 грн..

 

4. Порядок оформлення документів

4.1. Для участі у змаганнях та отримання посвідчення учасника чемпіонату АБЗРУ кожна команда подає такі документи:

4.1.1. Заявочний лист в двох примірниках (зразок додається), що завірений лікарем, керівником установи, клубу, підписаний тренером;

Заявка повинна бути надрукована.

У заявці треба вказати в алфафітному порядку прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць і рік народження, амплуа, зріст та вагу гравця, спортивне звання.

Заявка повинна бути засвідчена відповідними міським або обласним управлінням з фізичної культури та спорту, обласним (місцевим) осередком ФБУ, лікарем, який обслуговує команду, та печаткою лікувального закладу за місцем знаходження команди або печаткою лікувально-фізкультурного диспансеру.

Прізвище іноземного гравця, тренера в заявці повинно бути надруковане українською та англійською мовою (як в паспорті). Інтерпретація прізвищ іншомовного походження здійснюється відповідно до вимог параграфів 104 та 105 Українського Правопису.

На протязі сезону в команді можуть бути зареєстровані в сукупності максимум 24 гравця.

Всі українські та іноземні гравці, що включені в заявку команди, входять до кількості 24-х зареєстрованих гравців, та повинні отримати посвідчення гравця. Кожна команда на протязі сезону може зареєструвати та отримати не більше 24-х посвідчень гравців, в т.ч. посвідчення іноземних гравців. При цьому не має значення, був заграний гравець (взяв участь у грі незалежно від кількості часу перебування на ігровому майданчику), чи не був із кількості 24-х гравців команди, що отримали посвідчення в поточному сезоні.

Всі гравці, в т.ч. іноземні гравці, повинні бути зареєстровані в ФБУ та отримати допуск до змагань.

До участі в кожній грі Чемпіонату допускаються в технічній заявці не більше 3-х гравців 2001 р.н. Дозволяється на протязі сезону необмежена ротація гравців 2001 р.н. за умови наявності посвідчення учасника Чемпіонату.

4.1.2. Документ про перерахування заявочного внеску. Команди, які не сплатили заявочні внески та борги до 10.10.2016 р., що пов’язаніз участю у попередніх Чемпіонатах України, до змагань не допускаються.

4.1.3. Довідку з адресою і телефоном спортивного залу, керівника, тренера команди, електронна адреса клубу.

4.1.4. Акт допуску спортивної споруди.

4.1.5. Угоду з АБЗРУ (за додатковою вказівкою, бланки надаються АБЗРУ).

 1. Копії установчих документів клубу:
 2. Статут (перша сторінка),
 3. Свідоцтво про державну реєстрацію,
 4. Довідка про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

4.1.7. Заповнене посвідчення учасника змагань з фотографією (3х4) кожного гравця, тренера, адміністратора, лікаря команди т.і.(номер ліцензії буде новий).

4.1.8. Ксерокопії паспортів кожного гравця, тренера команди – перша та друга сторінка (тільки для тих учасників змагань, на яких ще не подавали документи в Асоціацію в минулі роки).

4.1.9. Коротка (1–2 аркуші) історія заснування, спортивних досягнень клубу та фотографія команди, логотип клубу в електронному виді.

4.2. Представники команд отримують завірений підписом і печаткою посвідчення учасника змагань на кожного заявленого гравця.

4.3. Подача та оформлення заявочних документів проводиться до 10.10.2016 р. у м.Львові. Документи вислати поштою за адресою:

Пазичук Олександр Васильович, вул. П. Панча, 11/65, м. Львів, 79020.

моб. 097-322-42-09, дом. (032) 231-93-81.

 

5. Місце змагань

5.1. Команда-господар має забезпечити зустріч, розміщення, відправку команди-гостей та суддів, а також їх безпеку.

5.2. Представники команди-господаря повинні забезпечити:

- майданчик стандартних розмірів 28х15м;

- обладнані роздягальні для обох команд та суддів;

- баскетбольні м’ячі для розминки та гри (по два м’ячі);

- присутність лікаря та медикаменти.

5.3. У місцях проведення змагань мають бути прапори України, ФБУ, афіші, стенди з таблицями результатів ігор.

5.4. Кожен клуб/команда має такі права:

- організації і проведення «домашніх» матчів на своїх спортивних спорудах;

- реалізації квитків на домашні матчі;

- використання рекламних можливостей на уніформі баскетболістів і офіційних осіб клубу/команди, за винятком нашивки з емблемою Асоціації;

- самостійно розпоряджатися засобами, отриманими від реалізації своїх прав;

- вступати в контрактні відносини зі спонсорами різних категорій: генеральним, офіційним, технічним і ін.;

- мати інформацію про спонсорів Асоціації;

- укладення індивідуальних спонсорських договорів з електронними і друкованими засобами масової інформації.

5.5. Кожен клуб/команда зобов'язана виконати такі умови:

- надати до Асоціації повний список своїх спонсорів;

- опублікувати у своїй поліграфічній продукції, у тому числі на квитках і програмках, спонсорів Асоціації;

- довести до відома спонсорів при укладення договорів і угод про обсяг переданих повноважень;

- надати Асоціації три місця на кожну гру в спортивній споруді, де проходять ігри Чемпіонату. Перепусткою на зазначені ігри є офіційне посвідчення співробітника Асоціації. За порушення – штраф 50,00 (п’ятдесят)гривень;

- проінформувати спонсорів при укладанні договору з ними про існуючі обмеження;

- не укладати договору зі спонсорами, що конкурують продукцією зі спонсорами Асоціації;

- виконувати вимоги по інформаційній підтримці матчів для офіційних спонсорів Асоціації;

- надати до Асоціації офіційну символіку клуба/команди.

5.6. Клуб-господар повинен при туровій системінадати клубові-візитерові місця для учасників змагань в ігровому залі.

 

6. Фінансування

6.1. Асоціація баскетболу Західного регіону України здійснює загальне керівництво, підготовку та контроль за проведенням чемпіонату Західного регіону України. Для проведення чемпіонату використовується розрахунковий рахунок, штамп, печатка Львівського баскетбольного клубу “Медін”.

6.2. Згідно рішенню Асоціації на сезон 2016/2017 рр. встановлено:

6.2.1. Витрати на відрядження команд несуть організації, які відряджають команди;

6.2.3. Команда-господар оплачує відрядження суддям (харчування, проживання, проїзд в обидва кінці) згідно норми витрат на харчування на одну особу на одну добу, що затверджені наказом Міністерства молоді та спорту України від 19.11.2008 р. № 4596);

6.2.4. Команда-прохач оплачує відрядження комісару (харчування, проживання, проїзд в обидва кінці) згідно норми витрат на харчування на одну особу на одну добу, що затверджені наказом Міністерствамолоді та спорту України від 19.11.2008 р. № 4596);

6.2.5. Заявочний внеcок команди-учасниці змагань становить:

- для участі у першому та другому колі - 1000,00 (одна тисяча) гривень: 500,00 (п’ятсот)гривень до 10.10.2016 р. (до початку першого кола) та 500,00 (п’ятсот) гривень до 01.02.2017 р. (до початку другого кола).

- для команд, які пройшли до півфіналу, – 1500,00 (одна тисяча п’ятсот)гривень: 500,00 (п’ятсот) гривень до 10.10.2016 р. (початку першого кола), 500,0(п’ятсот) гривень до 01.02.2017 р. (до початку другого кола) та 500,00 (п’ятсот) гривень до півфіналу (дата буде вказана додатково).

Команди, які не перерахують внески у встановлені терміни, до змагань не допускаються.

6.2.7. Гравець або тренер, що отримали технічний фол або фол, що дискваліфікує, зобов’язаний до наступної гри заплатити штраф на рахунок Асоціації. За технічний фол штраф у розмірі 100,0 (сто) гривень, за фол з дисквалівікацією D або F штраф- 300,0 (трста) грн.

Суддя забовязаний зробити запис про отримання фола на зворотній стороні посвідчення гравця. Гравець після сплати штрафу має приклеїти чек або платіжку на посвідчення зі зворотнього боку. Суддя перед грою має перевірити сплату штрафу. В разі відсутності документа про сплату штрафу, суддя не допускає до гри гравця або тренера.

6.3. Господар зустрічі проводить грошові розрахунки з суддями до початку матчу. В разі невиконання команду-господар буде покарано згідно рішеннюАсоціації.

6.4. Грошові внески необхідно перераховувати на розрахунковий рахунок ЛБК “Медін” 2600738802, ПАТ АКБ “Львів” м.Львів, МФО 325268, ЗКПО 22376214

 

 

 

7. Інформаційне забезпечення

7.1. Для покращення інформаційного забезпечення командам рекомендується мати адресу електронної пошти.

7.2. Клуби, команди можуть звертатися до офіційного сайту АБЗРУ та ФБУ для одержання cтатистичної інформації про хід Чемпіонату.

7.3. Клуби, команди мають право двічі за сезон отримувати комплект статистичної інформації на паперовому носії.

7.4. Електронна адреса Асоціації: sport-abzru@ukr.net (Пазичук Олександр)

 

8. Штрафні санкції

8.1. Офіційні особи команди, гравці, тренери, помічники тренерів несуть відповідальність за дотримання правил поведінки до, під час і після закінчення гри.

У випадку, якщо одна з перерахованих вище осіб команди робить дисциплінарне порушення, за яке покладається покарання, комісар і один або обоє судді повинні скласти про це письмовий рапорт і відправити його в на адресу АБЗРУ протягом 12 годин після закінчення гри. За порушення – штраф комісарові і/або судді/суддям у розмірі 50% від суми оплати роботи за дану гру. Клуб/команда повинна оплачувати штрафні санкції, призначені за дисциплінарні порушення. Оплата повинна бути зроблена в період до початку наступної гри після призначення санкцій. У випадку несплати гравець/тренер не буде допущений до наступних ігор.

8.2. Можуть бути застосовані наступні покарання:

8.2.1. Агресивне поводження:

- стосовно суддів, комісара, суддів-секретарів, суперників, глядачів, гравця своєї команди, (словом або жестом) – штраф 500,00 (пятсот) гривень та дискваліфікація на три гри;

- у випадку повторного порушення протягом сезону – штраф 1000,00 (одна тисяча) гривень та дискваліфікація на пять ігор;

8.2.2. Акти насильства:

- стосовно суддів, комісара, суддів-секретарів, суперників, глядачів, гравця своєї команди – штраф 2700,00 грн. (дві тисячі сімсот гривень, еквівалент 100,0 доларів) і дискваліфікація на два роки;

8.3. У випадку, якщо термін дискваліфікації перевищує кількість календарних ігор, передбачених до кінця даного сезону, термін дискваліфікації переноситься на наступний сезон.

8.4. Після фінального свистка про закінчення гри гравці, тренер, помічник тренера і супровідні особи повинні негайно залишити майданчик і не вступати в суперечки із суддями, комісаром і глядачами. За порушення - штраф 150,00 (сто п’ятдесят)гривень кожному порушникові.