Карпати. Краєвиди, гори, ліси, річки...

А ще історія, легенди тісно переплетена із сьогоденням. Тут, в одному із тихих закутків Карпат знаходиться Лаврівський монастир та зникнувший Спаський Монастир.

Лаврівський монастир святого Онуфрія, що на Старосамбірщині, входить до переліку небагатьох, які діють на території України від княжих часів донині – Києво-Печерська лавра, Зимненський і Жидиченський монастирі на Волині. Офіційно підтверджено існування Лаврівського монастиря ще в давньоруські часи XII-XIII століть.

Між іншим, енергетика дуже позитивна. Навіть коні ведуть себе як люди: зупинка, чемно чекають автобус…

На території Лаврівського монастиря знаходиться цілюще джерело та Хресна дорога. 

Церква св. Онуфрія, яку, очевидно, збудував галицький князь Лев Данилович (великий вшановувач цього Святого), була одною з перших триконхових церков України, орієнтованих на візантійсько-атонські зразки. За гіпотезою, в храмі зберігалися мощі св. Онуфрія. Церква характерна центричністю споруди.
У підземеллях Онуфріївської церкви знаходиться некрополь, відомий упродовж багатовікового існування Лаврівського монастиря. Його корені сягають ще давньоруських часів, коли тут перед будівництвом Онуфріївської церкви знаходився цвинтар 

Поруч із Лавриським та у тісному зв’язку з ним, у сусідньому селі розвивався Спаський монастир Преображення Господнього. Спаський монастир до наших днів не зберігся – нині він існує лише як археологічна пам’ятка. Існують перекази про підземне сполучення Онуфріївської церкви Лаврівського монастиря з церквою св. Івана на горі та Спаським монастирем. Церква св. Івана спочатку була дерев'яна і вперше згадується в 1760 р. Згодом, потім її замінили новою цегляною спорудою, а в 1950-х роках була зруйнована. Поруч з руїнами церкви є кладовище, на якому поховано багато ченців та видатних духовних осіб. На цій території у давньоруський час знаходилось оборонне городище. 

Далі шлях лежить до с. Розлуч, від якого можна здійснити сходження до витоку р. Дністер.